Campionats d'Àsia de ciclisme en pista
Aquest article o secció no cita les fonts o necessita més referències per a la seva verificabilitat. |
Els Campionats d'Àsia de ciclisme en pista són els campionats continentals aisàtics de ciclisme en pista. Estan composts per diferents proves tant en categoria masculina com femenina. Es porten disputant des del 1963 malgrat que hi ha hagut parèntesi. La Confederació Asiàtica de ciclisme és l'encargada de la seva organització.
Palmarès masculí
Quilòmetre contrarellotge
Any | Campió | 2n | 3r |
1995 | Narihiro Inamura | Hong Suk-Hwan | Masanaga Shiohara |
1999 | Narihiro Inamura | Ji Sung-Hwan | Hong Suk-Hwan |
2001 | Keiichi Omori | Song Kyung-Bang | Huang Chih-ying |
2002 | Keiichi Omori | Lin Chih-hsan | Yan Liheng |
2003 | Masaki Inoue | Guo Jianbin | Liu Chin-feng |
2004 | Masaki Inoue | Keiichiro Yaguchi | Ma Yajun |
2006 | Kang Dong-Jin | Yusho Oikawa | Wu Dan |
2007 | Li Wenhao | Kang Dong-Jin | Mohd Rizal Tisin |
2008 | Mohd Rizal Tisin | Li Wenhao | Yudai Nitta |
2009 | Han Tao | Mohd Rizal Tisin | Wong Kin Chung |
2010 | Zhang Miao | Mohd Hafiz Sufian | Yudai Nitta |
2011 | Mohd Rizal Tisin | Zhang Miao | Han Jae-Ho |
2012 | Mohd Edrus Yunus | Mahmoud Parash | Wu Lok Chun |
2013 | Jun Won-Gu | Kenta Inake | Hsiao Shih-hsin |
2014 | Im Chaebin | Yuta Wakimoto | Wu Lok Chun |
2015 | Im Chaebin | Wu Lok Chun | Ehsan Khademi |
2016 | Mohammad Daneshvar | Shugo Hayasaka | Kim Woo-gyeom |
2017 | Mohammad Khorrami | Hsiao Shih-hsin | Na Junggyu |
Keirin
Any | Campió | 2n | 3r |
1995 | Masanaga Shiohara | Tsutomu Yokota | |
1999 | Shinichi Ota | Yuichiro Kamiyama | Eum In-Young |
2001 | Toshiaki Fushimi | Hisanori Uchibayashi | Kim Chi-Bum |
2002 | Hiroshi Tsutsumi | Masaya Kurita | Shi Qingyu |
2003 | Keiichiro Yaguchi | Shinichi Ota | Kim Chi-Bum |
2004 | Keiichiro Yaguchi | Choi Jeong-Wook | Hiroyuki Inagaki |
2005 | Cho Ho-Sung | Tsubasa Kitatsuru | Zhang Lei |
2006 | Mohd Rizal Tisin | Hiroyuki Inagaki | Wong Kin Chung |
2007 | Azizulhasni Awang | Toshiaki Fushimi | Mahmoud Parash |
2008 | Azizulhasni Awang | Kiyofumi Nagai | Choi Lae-Seon |
2009 | Kazunari Watanabe | Mohd Hafiz Sufian | Mahmoud Parash |
2010 | Kazunari Watanabe | Kazuya Narita | Mohd Hafiz Sufian |
2011 | Kota Asai | Josiah Ng | Azizulhasni Awang |
2012 | Josiah Ng | Azizulhasni Awang | Kazunari Watanabe |
2013 | Josiah Ng | Mahmoud Parash | Jun Won-Gu |
2014 | Yuta Wakimoto | Azizulhasni Awang | Im Chaebin |
2015 | Azizulhasni Awang | Yuta Wakimoto | Worayuth Kapunya |
2016 | Im Chaebin | Xu Chao | Azizulhasni Awang |
2017 | Yuta Wakimoto | Kazunari Watanabe | Muhammad Shah Firdaus Sahrom |
Velocitat individual
Any | Campió | 2n | 3r |
1995 | Hyun Byung-Chul | Kazuhiro Kaida | Toshinobu Saito |
1999 | Hideki Yamada | Noriaki Mabuchi | Hyun Byung-Chul |
2001 | Takashi Kaneko | Cho Hyun-Ok | Hiroyuki Nunoi |
2002 | Kiyofumi Nagai | Wu Hsien-Tang | Gao Zhiguo |
2003 | Kim Chi-Bum | Yuichiro Maesori | Hiroyuki Inagaki |
2004 | Hiroyuki Inagaki | Tsubasa Kitatsuru | Jeon Yeong-Gyu |
2005 | Tsubasa Kitatsuru | Zhang Lei | Gao Yahui |
2006 | Tsubasa Kitatsuru | Zhang Lei | Kazuya Narita |
2007 | Tsubasa Kitatsuru | Kazunari Watanabe | Josiah Ng |
2008 | Azizulhasni Awang | Choi Lae-Seon | Tang Qi |
2009 | Azizulhasni Awang | Kazunari Watanabe | Bao Saifei |
2010 | Zhang Miao | Kang Dong-Jin | Yudai Nitta |
2011 | Tsubasa Kitatsuru | Zhang Miao | Azizulhasni Awang |
2012 | Kazunari Watanabe | Azizulhasni Awang | Zhang Lei |
2013 | Josiah Ng | Hassan Ali Varposhti | Choi Lae-Seon |
2014 | Azizulhasni Awang | Seiichiro Nakagawa | Kang Dong-jin |
2015 | Tomoyuki Kawabata | Azizulhasni Awang | Kang Dong-jin |
2016 | Im Chaebin | Xu Chao | Azizulhasni Awang |
2017 | Mohd Azrulhasni Awang | Tomoyuki Kawabata | Yuta Wakimoto |
Velocitat per equips
Any | Campió | 2n | 3r |
1999 | Japó Narihiro Inamura Toshiaki Fushimi Takanobu Jumonji | Corea del Sud Hyun Byung-Chul Hong Suk-Hwan Ji Sung-Hwan | Xina Taipei Cheng Keng-hsien Wu Hsien-tang Tseng Chi-ming |
2001 | Japó Takashi Kaneko Hiroyuki Nunoi Keiichi Omori | Corea del Sud Cho Hyun-Ok Song Kyung-Bang Kim Chi-Bum | Xina Taipei Liu Chih-feng Lin Chih-hsun Lin Kun-hung |
2002 | Japó Keiichi Omori Kiyofumi Nagai Tomohiro Nagatsuka | R.P. de la Xina | Xina Taipei |
2003 | Japó Masaki Inoue Yuichiro Maesori Hiroyuki Inagaki | Corea del Sud | Xina Taipei |
2004 | Japó Keiichiro Yaguchi Masaki Inoue Keiichi Omori | Xina Taipei | Corea del Sud Choi Jeong-Wook Jeon Yeong-Gyu |
2005 | R.P. de la Xina Zhang Lei Feng Yong Gao Yahui | Corea del Sud Jeon Yeong-Gyu Kim Chi-Bum Cho Ho-Sung | Malàisia Junaidi Mohd Nasir Mohd Rizal Tisin Mohd Hafiz Sufian |
2006 | R.P. de la Xina Zhang Lei Wu Dan Lin Feng | Japó Kazuya Narita Tsubasa Kitatsuru Yudai Nitta | Malàisia Mohd Rizal Tisin Mohd Hafiz Sufian Junaidi Mohd Nasir |
2007 | R.P. de la Xina Feng Yong Lin Feng Zhang Lei | Corea del Sud Kang Dong-Jin Choi Lae-Seon Park Soo-Hyun | Iran Farshid Farsinejadian Mahmoud Parash Hassan Ali Varposhti |
2008 | R.P. de la Xina Zhang Qiang Tang Qi Li Wenhao | Malàisia Azizulhasni Awang Mohd Rizal Tisin Mohd Edrus Yunus | Japó Kiyofumi Nagai Tomohiro Nagatsuka Yudai Nitta |
2009 | Malàisia Azizulhasni Awang Mohd Edrus Yunus Mohd Rizal Tisin | Iran Farzin Arab Hassan Ali Varposhti Alireza Ahmadi | R.P. de la Xina Zhang Qiang Bao Saifei Han Tao |
2010 | R.P. de la Xina Cheng Changsong Zhang Lei Zhang Miao | Japó Kazuya Narita Yudai Nitta Kazunari Watanabe | Iran Farzin Arab Hassan Ali Varposhti Mahmoud Parash |
2011 | R.P. de la Xina Zhang Lei Zhang Miao Cheng Changsong | Japó Kazuki Amagai Tsubasa Kitatsuru Kota Asai | Malàisia Josiah Ng Mohd Edrus Yunus Mohd Rizal Tisin |
2012 | R.P. de la Xina Cheng Changsong Zhang Lei Zhang Miao | Japó Seiichiro Nakagawa Yudai Nitta Kazunari Watanabe | Iran Ali Aliaskari Mahmoud Parash Mohammad Parash |
2013 | R.P. de la Xina Hu Ke Tang Qi Xu Chao | Malàisia Arfy Qhairant Amran Mohd Edrus Yunus Farhan Amri Zaid | Japó Kenta Inake Takashi Sakamoto Makuru Wada |
2014 | Corea del Sud Kang Dong-jin Im Chaebin Jeyong Son | R.P. de la Xina Hu Ke Bao Saifei Xu Chao | Japó Seiichiro Nakagawa Kazunari Watanabe Yudai Nitta |
2015 | Corea del Sud Kang Dong-jin Im Chaebin Jeyong Son | Japó Kazuki Amagai Kazunari Watanabe Yudai Nitta | R.P. de la Xina Hu Ke Bao Saifei Xu Chao |
2016 | Corea del Sud Kang Dong-jin Im Chaebin Jeyong Son | R.P. de la Xina Hu Ke Bao Saifei Xu Chao | Japó Kazuki Amagai Kazunari Watanabe Seiichiro Nakagawa |
2017 | R.P. de la Xina Gao Jian Wei Li Jian Xin Luo Yong Jia | Iran Ali Askari Mohammad Daneshvarkhourram Hassan Ali Varposhti | Japó Kazuki Amagai Kazunari Watanabe Tomoyuki Kawabata |
Persecució individual
Any | Campió | 2n | 3r |
1995 | Vadim Kravchenko | Eugen Wacker | |
1999 | Vadim Kravchenko | Wong Kam-po | Noriyuki Iijima |
2001 | Vadim Kravchenko | Noriyuki Iijima | Wong Kam-po |
2002 | Noriyuki Iijima | Hossein Askari | Wong Kam-po |
2003 | Alireza Haghi | Jang Sun-Jae | Vladimir Bushanskiy |
2004 | Kei Uchida | Hossein Askari | Alireza Haghi |
2005 | Jang Sun-Jae | Alexey Lyalko | Joo Hyun-Wook |
2006 | Jang Sun-Jae | Hwang In-Hyeok | Kei Uchida |
2007 | Hwang In-Hyeok | Mehdi Sohrabi | Amir Zargari |
2008 | Hossein Nateghi | Alexey Kolessov | Kim Dong-Hun |
2009 | Li Wei | Vladimir Tuychiev | Feng Chun-kai |
2010 | Jang Sun-Jae | Feng Chun-kai | Hossein Askari |
2011 | Jang Sun-Jae | Alireza Haghi | Kazushige Kuboki |
2012 | Alireza Haghi | Cheung King Lok | Vladimir Tuychiev |
2013 | Jang Sun-Jae | Dias Omirzakov | Alireza Haghi |
2014 | Lim Jae Yeon | Yuan Zhong | Behnam Khalilikhosroshahi |
2015 | Park Sang-hoon | Cheung King Lok | Ryo Chikatani |
2016 | Cheung King Lok | Dias Omirzakov | Min Kyeongho |
2017 | Park Sang-hoon | Artyom Zakharov | Li Wen Chao |
Persecució per equips
Any | Campió | 2n | 3r |
1995 | Corea del Sud | Japó | |
1999 | Japó Noriyuki Iijima Toshibumi Kodama Isao Matsuzaki Shinya Sakamoto | Corea del Sud Cho Hyun-Ok Kwan Ki-Bak Hong Suk-Hwan Noh Young-Shik | Iran Alireza Haghi Mousa Arbati Reza Raz Hassan Maleki Amir Zargari |
2001 | Corea del Sud Choi Soon-Young Chun Dae-Hong Cho Ho-Sung Chang Il-Nam | Xina Taipei Chen Teng-tian Pai Chi-lin Ting Cheng-chang Tsai Shao-yu | Japó Noriyuki Iijima Yusuke Kuroki Megumu Morohashi Kanotoshi Madoba |
2002 | R.P. de la Xina | Iran Hossein Askari Amir Zargari Abbas Saeidi Tanha Mousa Arbati Alireza Haghi | Japó |
2003 | Corea del Sud Song Kyung-Bang Choi Soon-Young Jang Sun-Jae Kwak Hoon-Sin | Iran Alireza Haghi Mehdi Sohrabi Abbas Saeidi Tanha Amir Zargari Hossein Askari | Japó Takashi Sasaki Kei Uchida Taiji Nishitani Yusuke Kuroki |
2004 | Corea del Sud Choi Dae-Yong Song Kyung-Bang Park Sun-Ho Lee Hyun-Gu | Iran Mehdi Sohrabi Amir Zargari Hossein Askari Alireza Haghi | Japó Kei Uchida Taiji Nishitani Yusuke Kuroki Kazuhiro Mori |
2005 | Corea del Sud Jang Sun-Jae Park Sung-Baek Cho Hyun-Ok Youm Jung-Hwan | Iran Mehdi Sohrabi Amir Zargari Hossein Askari Alireza Haghi | Japó Tadashi Iijima Makoto Iijima Taiji Nishitani Kazuhiro Mori |
2006 | Corea del Sud Jang Sun-Jae Park Sung-Baek Youm Jung-Hwan Kim Dong-Hun | Iran Ghader Mizbani Alireza Haghi Abbas Saeidi Tanha Amir Zargari | Xina Taipei Liu Chin-feng Lee Wei-cheng Lin Heng-hui Chen Chien-ting |
2007 | R.P. de la Xina Li Wei Qu Xuelong Chen Libin Ma Teng | Iran Amir Zargari Alireza Haghi Hossein Nateghi Mehdi Sohrabi | Corea del Sud Jang Sun-Jae Jang Chan-Jae Hwang In-Hyeok Kim Tae-Gyun |
2008 | R.P. de la Xina Li Wei Qu Xuelong Chen Libin Ma Teng | Iran Amir Zargari Mostafa Seyed-Rezaei Mehdi Sohrabi Hossein Nateghi Abbas Saeidi Tanha | Japó Makoto Iijima Kazuhiro Mori Reona Sumi Takayuki Kawanishi |
2009 | R.P. de la Xina Li Wei Qu Xuelong Ma Teng Chen Libin | Iran Arvin Moazzami Alireza Haghi Behnam Khosroshahi Hossein Nateghi | Kazakhstan Sergey Kuzin Nikolay Ivanov Anton Diganov Alexey Kolessov Maxim Gourov |
2010 | Corea del Sud Cho Ho-Sung Hwang In-Hyeok Jang Sun-Jae Park Seon-Ho | R.P. de la Xina Chen Pan Jiang Xiao Li Chuanmin Wang Jie | Hong Kong Cheung King Lok Choi Ki Ho Kwok Ho Ting Wong Kam-po |
2011 | Corea del Sud Jang Sun-Jae Park Sung-Baek Park Seon-Ho Park Keon-Woo | Hong Kong Cheung King Lok Kwok Ho Ting Cheung King Wai Choi Ki Ho | Japó Kazushige Kuboki Yu Motosuna Taiji Nishitani Ryu Sasaki |
2012 | Corea del Sud Jang Sun-Jae Park Keon-Woo Park Seon-Ho Park Sung-Baek | Hong Kong Cheung King Lok Cheung King Wai Choi Ki Ho Kwok Ho Ting | Kazakhstan Sergey Kuzin Alexey Lyalko Dias Omirzakov Artyom Zakharov |
2013 | Corea del Sud Jang Sun-Jae Park Keon-Woo Park Seon-Ho Park Sung-Baek | Japó Eiya Hashimoto Shogo Ichimaru Kazuki Ito Kazushige Kuboki | Hong Kong Cheung King Lok Choi Ki Ho Kwok Ho Ting Leung Chun Wing |
2014 | R.P. de la Xina Tao Shi Zhong Yuan Chen Lu Qin Pingan Shen | Hong Kong Cheung King Lok Cheung King Wai Chun Wing Leung Lok Chun Wu | Corea del Sud Jang Sun-Jae Park Keon-Woo Park Seon-Ho Cho Ho-sung |
2015 | R.P. de la Xina Liu Hao Liu Wei Chen Lu Qin Pingan Shen | Japó Kazushige Kuboki Ryo Chikatani Shogo Ichimaru Takuto Kurabayashi | Corea del Sud Shin Dong-Hyun Park Keon Woo Park Seon-Ho Lim Jae-Yeon |
2016 | R.P. de la Xina Liu Hao Fan Yang Qin Chenglu Shen Pingan | Japó Kazushige Kuboki Ryo Chikatani Hiroaki Harada Shogo Ichimaru | Corea del Sud Kim Okcheol Park Keon Woo Min Kyeongho Shin Dongin |
2017 | R.P. de la Xina Yuan Zhong Fan Yang Qin Chenlu Xue Sai Fei | Corea del Sud Min Kyeong-ho Park Sang-hoon Kim Ok-cheol Im Jaey-eon | Japó Takuto Kurabayashi Ryo Chikatani Minori Shimmura Hiroaki Harada |
Cursa per punts
Any | Campió | 2n | 3r |
1995 | Masahiro Yasuhara | Daisaku Takahashi | Sergey Lavrinenko |
2001 | Cho Ho-Sung | Chun Dae-Hong | Makoto Iijima |
2002 | Makoto Iijima | Noriyuki Iijima | Wong Kam-po |
2003 | Song Kyung-Bang | Mehdi Sohrabi | Taiji Nishitani |
2004 | Song Kyung-Bang | Wong Kam-po | Abbas Saeidi Tanha |
2005 | Alexey Lyalko | Youm Jung-Hwan | Makoto Iijima |
2006 | Makoto Iijima | Hossein Askari | Cheung King Wai |
2007 | Feng Chun-kai | Kazuhiro Mori | Makoto Iijima |
2008 | Ilya Chernyshov | Kazuhiro Mori | Vadim Shaekhov |
2009 | Vladimir Tuychiev | Kazuhiro Mori | Kwok Ho Ting |
2010 | Cho Ho-Sung | Amir Zargari | Kwok Ho Ting |
2011 | Mohammad Rajabloo | Park Sung-Baek | Adiq Husainie Othman |
2012 | Kazuhiro Mori | Mohammad Rajabloo | Choi Seung-Woo |
2013 | Cho Ho-Sung | Choi Ki Ho | Mohammad Rajabloo |
2014 | Cheung King Lok | Feng Chun Kai | Mohammad Rajabloo |
2015 | Takuto Kurabayashi | Yousef Mirza Banihammad | Shin Don Gin |
2016 | Min Kyeongho | Cheung King Lok | Chen Chien-Liang |
2017 | Takuto Kurabayashi | Chen Chien Chou | Yousef Mirza Banihammad |
Scratch
Any | Campió | 2n | 3r |
2003 | Song Kyung-Bang | Mehdi Sohrabi | Alireza Haghi |
2004 | Kei Uchida | Wang Guozhang | Wong Kam-po |
2005 | You Tae-Bok | Kazuhiro Mori | Alexey Zaitsev |
2006 | You Tae-Bok | Mohd Sayuti Mohd Zahit | Wong Kam-po |
2007 | Mohamed Harrif Salleh | Reona Sumi | Suphat Theerawanitchanan |
2008 | Reona Sumi | Temur Mukhamedov | Lee Wei-cheng |
2009 | Mehdi Sohrabi | Ilya Chernyshov | Wong Kam-po |
2010 | Choe Hyeong-Min | Evgeniy Sladkov | Turakit Boonratanathanakorn |
2011 | Jang Sun-Jae | Arvin Moazzami | Turakit Boonratanathanakorn |
2012 | Feng Chun-kai | Turakit Boonratanathanakorn | Mohamed Harrif Salleh |
2013 | Cho Ho-Sung | Hossein Nateghi | Liu Chih-feng |
2014 | Cho Ho-Sung | Behnam Khalilikhosroshahi | Feng Chun Kai |
2015 | Behnam Khalilikhosroshahi | Jan Paul Montealegre | Liu Chih-feng |
2016 | Takuto Kurabayashi | Robert Gaineyev | Park Keon-woo |
2017 | Leung Chun Wing | Mohammad Rajablou | Robert Gaineyev |
Madison
Any | Campió | 2n | 3r |
1999 | Iran Alireza Haghi Moezeddin Seyed-Rezaei | Japó | Hong Kong Wong Kam-po Ho Siu Lun |
2001 | Japó | Iran Amir Zargari Alireza Haghi | Hong Kong |
2003 | Kazakhstan Yuriy Yuda Vladimir Bushanskiy | Corea del Sud Kwak Hoon-Sin Suh Seok-Kyu | Iran Amir Zargari Abbas Saeidi Tanha |
2004 | R.P. de la Xina Shi Guijun Wang Guozhang | Japó Taiji Nishitani Kazuhiro Mori | Corea del Sud Choi Dae-Yong Lee Hyun-Gu |
2006 | Corea del Sud Youm Jung-Hwan Park Sung-Baek | Hong Kong Cheung King Wai Wong Kam-po | Iran Mehdi Sohrabi Amir Zargari |
2007 | Corea del Sud Jang Sun-Jae Jang Chan-Jae | Japó Makoto Iijima Kazuhiro Mori | Iran Mehdi Sohrabi Amir Zargari |
2008 | Hong Kong Wong Kam-po Kwok Ho Ting | Uzbekistan Vadim Shaekhov Temur Mukhamedov | Corea del Sud Shin Dong-Hyun Lee Chan-Woo |
2009 | Hong Kong Kwok Ho Ting Wong Kam-po | Japó Kazuhiro Mori Masakazu Ito | Kazakhstan Sergey Kuzin Ilya Chernyshov |
2010 | Corea del Sud Jang Sun-Jae Park Seon-Ho | Hong Kong Wong Kam-po Choi Ki Ho | Japó Ryu Sasaki Yu Motosuna |
2011 | Hong Kong Kwok Ho Ting Choi Ki Ho | Iran Alireza Haghi Mohammad Rajabloo | Japó Kazushige Kuboki Taiji Nishitani |
2012 | Hong Kong Cheung King Lok Choi Ki Ho | Kazakhstan Artyom Zakharov Pavel Gatskiy | Iran Amir Zargari Abbas Saeidi Tanha |
2013 | Hong Kong Kwok Ho Ting Choi Ki Ho | Corea del Sud Choi Seung-Woo Jang Sun-Jae | Iran Alireza Haghi Mohammad Rajabloo |
2014 | Hong Kong Cheung King Lok Leung Chun Wing | Kazakhstan Nikita Panassenko Pavel Gatskiy | Corea del Sud Park Keon Woo Jang Sun-Jae |
2015 | Hong Kong Cheung King Lok Leung Chun Wing | Iran Arvin Moazemi Amir Zargari | Corea del Sud Choi Seung Woo Jang Sun-Jae |
2016 | Corea del Sud Ching Don-gin Park Keon-woo | Hong Kong Cheung King Lok Leung Chun Wing | Kazakhstan Nikita Panasenko Robert Gaineyev |
2017 | Corea del Sud Im Jae Yeon Park Sang Hoon | Kazakhstan Sultanmurat Miraliyev Artyom Zakharov | Japó Taisei Kobayashi Minori Shimmura |
Òmnium
Any | Campió | 2n | 3r |
2008 | Wu Po-hung | Alexey Lyalko | Kwok Ho Ting |
2009 | Kwok Ho Ting | Wu Po-hung | Ryu Sasaki |
2010 | Cho Ho-Sung | Kazuhiro Mori | Wu Po-hung |
2011 | Cho Ho-Sung | Kwok Ho Ting | Kazuhiro Mori |
2012 | Alexey Lyalko | Jang Sun-Jae | Kwok Ho Ting |
2013 | Artyom Zakharov | Shan Shuang | Kazushige Kuboki |
2014 | Liu Hao | Eiya Hashimoto | Cheung King Lok |
2015 | Gumerov Timur | Lim Jae-Yeon | Artyom Zakharov |
2016 | Eiya Hashimoto | Artyom Zakharov | Liu Hao |
2017 | Sultanmurat Miraliyev | Leung Chun Wing | Kim Ok-cheol |
Cursa d'eliminació
Any | Campió | 2n | 3r |
1995 | Cho Ho-Sung | Sergey Konnov | Norberto Oconer |
2001 | Cho Ho-Sung | Paulo Manapul | Amir Zargari |
2002 | Amir Zargari | Makoto Iijima | Agus Yulianto |
2003 | Choi Soon-Young | Amir Zargari | Alexey Kolessov |
2004 | Amir Zargari | Makoto Iijima | Agus Yulianto |
2005 | Park Sung-Baek | Alexey Lyalko | Im Byung-Hyun |
Palmarès femení
500 m. contrarellotge
Any | Campiona | 2a | 3a |
1995 | Chang Yubin | ||
2001 | Lu Yi-wen | Maya Tachikawa | Ku Hyun-Jin |
2002 | Jiang Yonghua | Maya Tachikawa | Lu Yi-wen |
2003 | Jiang Cuihua | Maya Tachikawa | Kim Yong-Mi |
2004 | Jiang Yonghua | Tian Fang | Maya Tachikawa |
2006 | Gong Jinjie | Hsiao Mei-yu | You Jin-A |
2007 | Hsiao Mei-yu | Guo Shuang | Uyun Muzizah |
2008 | Gong Jinjie | Fatehah Mustapa | Huang Ting-ying |
2009 | Gong Jinjie | Lee Wai Sze | Fatehah Mustapa |
2010 | Guo Shuang | Lee Wai Sze | Kim Won-Gyeong |
2011 | Lee Wai Sze | Guo Shuang | Fatehah Mustapa |
2012 | Lee Wai Sze | Xu Yulei | Fatehah Mustapa |
2013 | Lee Wai Sze | Shi Jingjing | Fatehah Mustapa |
2014 | Lee Wai Sze | Lee Hyejin | Fatehah Mustapa |
2015 | Lee Wai Sze | Fatehah Mustapa | Kayono Maeda |
2016 | Zhong Tianshi | Lee Wai Sze | Hsiao Mei Yu |
2017 | Lee Wai Sze | Cho Sun-young | Li Xue Mei |
Keirin
Any | Campiona | 2a | 3a |
2003 | Jiang Cuihua | Maya Tachikawa | Lee Jong-Ae |
2004 | Maya Tachikawa | Tian Fang | Ahn Yeon-Hee |
2006 | You Jin-A | Li Na | Hsiao Mei-yu |
2007 | Zheng Lulu | Sakie Tsukuda | Gu Sun-Geun |
2008 | Zheng Lulu | Fatehah Mustapa | Jutatip Maneephan |
2009 | Zheng Lulu | Hiroko Ishii | Jutatip Maneephan |
2011 | Guo Shuang | Park Eun-Mi | Gong Jinjie |
2012 | Fatehah Mustapa | Xu Yulei | Lee Wai Sze |
2013 | Lee Wai Sze | Fatehah Mustapa | Li Xuemei |
2014 | Lee Wai Sze | Kim Won Gyeong | Zhong Tianshi |
2015 | Lin Junhong | Lee Hyejin | Lee Wai Sze |
2016 | Lee Wai Sze | Fatehah Mustapa | Lee Hyejin |
2017 | Lee Wai Sze | Lee Hyejin | Kayono Maeda |
Velocitat individual
Any | Campiona | 2a | 3a |
1995 | Chang Yubin | Seiko Hashimoto | Shim Eun-Jung |
1999 | Wang Yan | Jiang Cuihua | Kazuyo Murashita |
2001 | Lu Yi-wen | Lee Jong-Ae | Ku Hyun-Jin |
2002 | Tian Fang | Maya Tachikawa | Lu Yi-wen |
2003 | Jiang Cuihua | Ahn Yun-Hee | Maya Tachikawa |
2004 | Jiang Yonghua | Tian Fang | Maya Tachikawa |
2005 | Zhang Lei | Gao Yawei | Gu Hyon-Jin |
2006 | Gong Jinjie | Li Na | You Jin-A |
2007 | Guo Shuang | Zheng Lulu | Uyun Muzizah |
2008 | Zheng Lulu | Gong Jinjie | Huang Ting-ying |
2009 | Zheng Lulu | Gong Jinjie | Fatehah Mustapa |
2010 | Guo Shuang | Gong Jinjie | Lee Wai Sze |
2011 | Guo Shuang | Lin Junhong | Lee Wai Sze |
2012 | Lee Wai Sze | Fatehah Mustapa | Shi Jingjing |
2013 | Fatehah Mustapa | Shi Jingjing | Li Xuemei |
2014 | Lin Junhong | Zhong Tianshi | Lee Wai Sze |
2015 | Lee Wai Sze | Lin Junhong | Fatehah Mustapa |
2016 | Lin Junhong | Lee Hyejin | Lee Wai Sze |
2017 | Lee Wai Sze | Kim Won Gyeong | Lee Hyejin |
Velocitat per equips
Persecució individual
Any | Campiona | 2a | 3a |
1995 | Ma Huizhen | Wang Quingzhi | |
1999 | Zhao Haijuan | Kim Yong-Mi | Kaori Iida |
2001 | Kim Yong-Mi | Lim Hang-Jun | Nurhayati |
2002 | Zhao Haijuan | Uyun Muzizah | Lan Hsiao-yun |
2003 | Li Meifang | Zhang Junying | Lim Hyung-Joon |
2004 | Li Meifang | Lim Hyung-Joon | Lan Hsiao-yun |
2005 | Liu Yongli | Han Song-Hee | Gu Sun-Geun |
2006 | Lee Min-Hye | Wang Li | Liu Yongli |
2007 | Lee Min-Hye | Ha Seon-Ha | Satomi Wadami |
2008 | Li Wei | Ha Seon-Ha | Leow Hoay Sim |
2009 | Wu Chaomei | Satomi Wadami | Chanpeng Nontasin |
2010 | Jiang Fan | Na Ah-Reum | Chanpeng Nontasin |
2011 | Lee Ju-Mi | Chanpeng Nontasin | Wu Chaomei |
2012 | Maki Tabata | Jamie Wong | Huang Ho-hsun |
2013 | Kim Yu-Ri | Sakura Tsukagoshi | Li Jiujin |
2014 | Jing Yali | Pang Yao | Na Ah Reum |
2015 | Huang Ting Ying | Yang Qianyu | Supaksorn Nuntana |
2016 | Huang Ting Ying | Yang Qianyu | Son Eunju |
2017 | Lee Jumi | Yumi Kajihara | Huang Dong Yan |
Persecució per equips
Any | Campiones | 2s | 3s |
2001 | Xina Taipei Chen Chiung-yi Fang Fen-fang Lan Hsiao-yun Hwang He-xun | Indonèsia Nurhayati Secelia Sucestoria Santia Tri Kusuma Nuraini | Corea del Sud Kim Yong-Mi Lim Hang-Jun Lim Mi-Young Ku Hyun-Jin |
2003 | R.P. de la Xina Li Meifang Qian Yunjuan Zhang Junying Jiang Yanxia | Corea del Sud Gu Sun-Geun Han Song-Hee Choi Hye-Kyeong Lim Hyung-Joon | No concedit |
2005 | Corea del Sud Kim Soo-Hyun You Jin-A Gu Sun-Geun Han Song-Hee | Índia Rameshwori Devi N. Chaoba Devi V. Rejani Kulwinder Kaur | No concedit |
2009 | R.P. de la Xina Meng Lang Wu Chaomei Tang Kerong | Tailàndia Chanpeng Nontasin Monrudee Chapookham Wilaiwan Kunlapha | Indonèsia Haryati Wahyuti Sri Rahayu Fitriyani |
2010 | R.P. de la Xina Jiang Fan Jiang Wenwen Liang Jing | Corea del Sud Lee Min-Hye Na Ah-Reum Son Eun-Ju | Xina Taipei Hsiao Mei-yu Huang Ho-hsun Tseng Hsiao-chia |
2011 | R.P. de la Xina Jiang Fan Liang Jing Jiang Wenwen | Corea del Sud Lee Min-Hye Na Ah-Reum Kim Yu-Ri | Hong Kong Meng Zhao Juan Jamie Wong Diao Xiao Juan |
2012 | R.P. de la Xina Jiang Fan Jiang Wenwen Liang Jing | Japó Kanako Kase Maki Tabata Minami Uwano | Xina Taipei Hsiao Mei-yu Huang Ho-hsun Tseng Hsiao-chia |
2013 | Corea del Sud Kim Eun-Hee Kim Yu-Ri Lee Min-Hye Son Hee-Jung | Japó Kanako Kase Yoko Kojima Sakura Tsukagoshi Minami Uwano | R.P. de la Xina Gong Xingyu Li Jiujin Sha Hui Zhang Lei |
2014 | R.P. de la Xina Jing Yali Zhao Baofang Huang Dong Yan Jiang Wenwen | Corea del Sud Lee Min-Hye Na Ah-Reum You Ri Kim Ju-Mi Lee | Hong Kong Meng Zhao Juan Jamie Wong Yang Qianyu Pang Yao |
2015 | R.P. de la Xina Jing Yali Zhao Baofang Huang Dong Yan Jiang Wenwen | Hong Kong Meng Zhao Juan Leung Bo Yee Yang Qianyu Pang Yao | Japó Kanako Kase Kisato Nakamura Sakura Tsukagoshi Minami Uwano |
2016 | R.P. de la Xina Ma Menglu Wang Hong Huang Dong Yan Chen Lulu | Japó Yumi Kajihara Kisato Nakamura Sakura Tsukagoshi Minami Uwano | Corea del Sud Kim Youri Son Eunju Lee Joohee Kang Hyunkyun |
2017 | R.P. de la Xina Huang Dong Yan Chen Qiao Ling Chen Si Yu Luo Xiao Ling Yang Jinsik | Hong Kong Yang Qianyu Pang Yao Leung Bo Yee Diao Xiaojuan | Corea del Sud Lee Jumi Son Eunju Kang Hyunkyun Kim Youri |
Cursa per punts
Any | Campiona | 2a | 3a |
1995 | Chang Yubin | Nurhayati | Chang Hsu-ying |
1999 | Kaori Iida | Fang Fen-fang | Kim Yong-Mi |
2001 | Kim Yong-Mi | Nurhayati | Lim Mi-Young |
2002 | Yang Limei | Lan Hsiao-yun | Zheng Puxiang |
2003 | Han Song-Hee | Ni Fenghan | Ayumi Otsuka |
2004 | Chanpeng Nontasin | Ni Fenghan | Lan Hsiao-yun |
2005 | Gu Sun-Geun | Mayuko Hagiwara | Noor Azian Alias |
2006 | Li Yan | Wang Jianling | Jamie Wong |
2007 | Li Yan | Jamie Wong | Satomi Wadami |
2008 | Kim Eun-Hee | Chanpeng Nontasin | Li Wei |
2009 | Meng Lang | Chanpeng Nontasin | Hiroko Ishii |
2010 | Mayuko Hagiwara | Jamie Wong | Tang Kerong |
2011 | Na Ah-Reum | Wu Chaomei | Jamie Wong |
2012 | Jamie Wong | Olga Drobysheva | Maki Tabata |
2013 | Jamie Wong | Minami Uwano | Jupha Somnet |
2014 | Kisato Nakamura | Chanpeng Nontasin | Jupha Somnet |
2015 | Huang Ting Ying | Chaek Yung Lee | Sakura Tsukagoshi |
2016 | Ting Ying Huang | Jupha Somnet | Minami Uwano |
2017 | Yumi Kajihara | Huang Li | Kim Youri |
Scratch
Any | Campiona | 2a | 3a |
2003 | Lan Hsiao-yun | Jiang Yanxia | Gu Sun-Geun |
2005 | Kim Soo-Hyun | Hsiao Mei-yu | Noor Azian Alias |
2007 | Son Hee-Jung | Gu Sun-Geun | Santia Tri Kusuma |
2008 | Park Eun-Mi | Santia Tri Kusuma | Diao Xiao Juan |
2009 | Meng Lang | Jamie Wong | Thatsani Wichana |
2010 | I Fang-ju | Lee Min-Hye | Diao Xiao Juan |
2011 | Tseng Hsiao-chia | Jamie Wong | Jutatip Maneephan |
2012 | Diao Xiao Juan | Panwaraporn Boonsawat | Maki Tabata |
2013 | Kim Eun-Hee | Tseng Hsiao-chia | Gong Xingyu |
2014 | Huang Dong Yan | Yang Qianyu | Tseng Hsiao-chia |
2015 | Huang Ting Ying | Pang Yao | Yoko Kojima |
2016 | Yumi Kajihara | Ting Ying Huang | Jupha Somnet |
2017 | Huang Li | Kang Hyeong Yeong | Diao Xiao Juan |
Òmnium
Any | Campiona | 2a | 3a |
2009 | Santia Tri Kusuma | Sutharat Boonsawat | Hsiao Mei-yu |
2010 | Na Ah-Reum | Diao Xiao Juan | Hsiao Mei-yu |
2011 | Lee Min-Hye | Jutatip Maneephan | Minami Uwano |
2012 | Huang Li | Hsiao Mei-yu | Lee Min-Hye |
2013 | Hsiao Mei-yu | Lee Min-Hye | Minami Uwano |
2014 | Luo Xiao Ling | Hsiao Mei-yu | Lee Min-Hye |
2015 | Luo Xiao Ling | Diao Xiao Juan | Hsiao Mei-yu |
2016 | Luo Xiao Ling | Hsiao Mei-yu | Sakura Tsukagoshi |
2017 | Yumi Kajihara | Luo Xiao Ling | Meng Zhaojuan |
Cursa d'eliminació
Any | Campiona | 2a | 3a |
2001 | Kim Yong-Mi | Fang Fen-fang | Nurhayati |
2002 | Santia Tri Kusuma | Uyun Muzizah | Yu Hong |
2003 | Wang Weiping | Gu Sun-Geun | Han Song-Hee |
Madison
Any | Campiones | 2s | 3s |
2017 | Hong Kong Meng Zhao Juan Pang Yao | Corea del Sud Kang Hyeong Yeong Son Eun Ju | Japó Kie Furuyama Yumi Kajihara |
Vegeu també
- Campionats d'Àsia de ciclisme en ruta
- Campionats del món de ciclisme en pista
- Campionats d'Europa de ciclisme en pista
- Campionats d'Àfrica de ciclisme en pista
- Campionats Panamericans de ciclisme en pista
- Campionats d'Oceania de ciclisme en pista
Enllaços externs
- Palmarès masculí cyclebase.nl
- Palmarès femení cyclebase.nl