Umělecké plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1991
Umělecké plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1991 | |
---|---|
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v uměleckém (synchronizovaném) plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech za rok 1991 proběhly v Athénách, Řecko ve dnech 17. až 25. srpna 1991.
Československá stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Československo na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1991.
V disciplíně sólo startovalo 13 závodnic – Lucie Svrčinová (*1974) z TJ Tesla Brno obsadila 12. místo.
V disciplíně dvojic startovalo 13 dvojic – Simona Housková (*1970) z TJ Tesla Brno a Martina Bradová (*1969) z TJ Tesla Brno obsadily 11. místo.
Výsledky
Individuální disciplíny
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Sólo | Olga Sedakovová (URS) | 180,286 | Kristine Palasinidiová (GRE) | 178,800 | Anne Capronová (FRA) | 175,820 |
Týmové disciplíny
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Dvojice | Sovětský svaz Sovětský svaz (URS) (Anna Kozlovová, Olga Sedakovová) | 179,572 | Francie Francie (FRA) (Anne Capronová, Céline Lévêqueová) | 174,729 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Marjolijn Bothová, Tamara Zwartová) | 173,351 |
Tým | Sovětský svaz Sovětský svaz (URS) (Olga Sedakovová, Jelena Azarovová, Jelena Dolženková, Viktorija Baškajevová, Anna Kozlovová, Olha Pilipčuková, Gana Maximovová, *Vera Artěmovová, *Darija Nedorezovová) | 178,112 | Francie Francie (FRA) (Anne Capronová, Marie Carantaová, Clarisse Chesneauová, Delphine Le Flochová, Céline Lévêqueová, Myriam Lignotová, Isabelle Manableová, Délphine Maréchalová) | 173,753 | Itálie Itálie (ITA) (Paola Celliová, Giovanna Burlandová, Giada Ballanová, Manuela Carniniová, Simona Della Bellaová, Roberta Farinelliová, Roberta Guidiová, Loredana Gentilezzaová) | 171,889 |
Medailová bilance
V uměleckém plavání se rozdělily celkem 3 sady medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Muži + Ženy | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | Sovětský svaz Sovětský svaz (URS) | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | |||
2. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | |||
3. | Řecko Řecko (GRE) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
4. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
4. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
Celkem | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 9 |
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Závody v uměleckém (synchronizovaném) plavání Evropské plavecké ligy | |
---|---|
Mistrovství Evropy | Amsterdam 1974 • Jönköping 1977 • Split 1981 • Řím 1983 • Sofie 1985 • Strasbourg 1987 • Bonn 1989 • Athény 1991 • Sheffield 1993 • Vídeň 1995 • Seville 1997 • Istanbul 1999 • Helsinki 2000 • Berlín 2002 • Madrid 2004 • Budapešť 2006 • Eindhoven 2008 • Budapešť 2010 • Eindhoven 2012 • Berlín 2014 • Londýn 2016 • Glasgow 2018 • Budapešť 2020 • Řím 2022 |
Mistrovství Evropy juniorů | Bern 1980 • Innsbruck 1982 • Haag 1984 • Západní Berlín 1986 • Ede 1988 • Leicester 1990 • Oulu 1992 • Moskva 1994 • Narbonne 1998 • Loano 1999 • Bonn 2000 • Charkov 2001 • Moskva 2002 • Andorra 2003 • Osvětim 2004 • Loano 2005 • Bonn 2006 • Callela 2007 • Angers 2008 • Gloucester 2009 • Tampere 2010 • Bělehrad 2011 • Poznaň 2013 • Rijeka 2016 • Bělehrad 2017 • Tampere 2018 • Praha 2019 • La Valetta 2021 |
Seznam medailistů – muži | |
Seznam medailistů – ženy | |
Seznam medailistů – smíšené |
Portály: Evropa | Řecko | Sport