Női váltósúlyú cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Női váltósúlyú cselgáncs a XXV. nyári olimpián | |||||||||||||
Adatok | |||||||||||||
Helyszín | Palau Blaugrana, Barcelona | ||||||||||||
Dátum | július 30. | ||||||||||||
Versenyzők | 29 résztvevő 29 nemzetből | ||||||||||||
Érmesek | |||||||||||||
| |||||||||||||
|
Cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||
| ||||||||||||||
Sablon:Cselgáncs az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a cselgáncs női váltósúlyú versenyszámának selejtezőit és döntőjét július 30-án rendezték a Palau Blaugranában.
Versenynaptár
Dátum | Forduló |
---|---|
1992. július 30., csütörtök | Selejtező-Elődöntő |
1992. július 30., csütörtök | Vigaszág |
1992. július 30., csütörtök | Döntő |
Eredmények
Döntő
Döntő | ||||
Cathérine Fleury (FRA) | 0010 | |||
Yael Arad (ISR) | 0000 |
Felső ág
Selejtezők | Nyolcaddöntők | Negyeddöntők | Elődöntők | ||||||||||||||||
Susanne Profanter (AUT) | 0010 | ||||||||||||||||||
Eleucadia Vargas (DOM) | 0000 | Susanne Profanter (AUT) | 0000 | ||||||||||||||||
Bogusława Olechnowicz (POL) | 0000 | Diane Bell (GBR) | 0010 | ||||||||||||||||
Diane Bell (GBR) | 0010 | Diane Bell (GBR) | 0000 | ||||||||||||||||
Tânia Ishii (BRA) | 0000 | Ku Hjonszuk (Gu Hyeon-Suk) (KOR) | 0010 | ||||||||||||||||
Csang Ti (Zhang Di) (CHN) | 1000 | Csang Ti (Zhang Di) (CHN) | 0000 | ||||||||||||||||
Nicola Morris (NZL) | 0000 | Ku Hjonszuk (Gu Hyeon-Suk) (KOR) | 0010 | ||||||||||||||||
Ku Hjonszuk (Gu Hyeon-Suk) (KOR) | 1000 | Ku Hjonszuk (Gu Hyeon-Suk) (KOR) | 0000 | ||||||||||||||||
Michelle Buckingham (CAN) | 0000 | Cathérine Fleury (FRA) | 1000 | ||||||||||||||||
Ileana Beltran (CUB) | 1000 | Ileana Beltran (CUB) | 0000 | ||||||||||||||||
Cathérine Fleury (FRA) | 1000 | Cathérine Fleury (FRA) | 0001 | ||||||||||||||||
Debbie Warren-Jeans (ZIM) | 0000 | Cathérine Fleury (FRA) | 1000 | ||||||||||||||||
Nagy Zsuzsa (HUN) | 1000 | Xiomara Griffith (VEN) | 0000 | ||||||||||||||||
Lkhamaasürengiin Badamsüren (MGL) | 0000 | Nagy Zsuzsa (HUN) | 0000 | ||||||||||||||||
Xiomara Griffith (VEN) | 1000 |
Alsó ág
Selejtezők | Nyolcaddöntők | Negyeddöntők | Elődöntők | ||||||||||||||||
Jenny Gal (NED) | 1000 | ||||||||||||||||||
Laurie Pace (MLT) | 0000 | Jenny Gal (NED) | 0000 | ||||||||||||||||
Frauke Eickhoff (GER) | 1000 | Frauke Eickhoff (GER) | 0100 | ||||||||||||||||
Jelena Petrova (EUN) | 0000 | Frauke Eickhoff (GER) | 0100 | ||||||||||||||||
Thant Phyu Phyu (MYA) | 0000 | Gella Vandecaveye (BEL) | 0000 | ||||||||||||||||
Gella Vandecaveye (BEL) | 0010 | Gella Vandecaveye (BEL) | 1000 | ||||||||||||||||
Gisela Hämmerling (SUI) | 0000 | ||||||||||||||||||
Frauke Eickhoff (GER) | 0000 | ||||||||||||||||||
Miroslava Jánošíková (TCH) | 1000 | Yael Arad (ISR) | 1100 | ||||||||||||||||
Felicité Makounawode (CAF) | 0000 | Miroslava Jánošíková (TCH) | 0001 | ||||||||||||||||
Lynn Roethke (USA) | 0000 | Birgit Blum (LIE) | 0000 | ||||||||||||||||
Birgit Blum (LIE) | 0001 | Miroslava Jánošíková (TCH) | 0000 | ||||||||||||||||
Begoña Gómez (ESP) | 0010 | Yael Arad (ISR) | 0100 | ||||||||||||||||
Kobajasi Takako (JPN) | 0000 | Begoña Gómez (ESP) | 0000 | ||||||||||||||||
Yael Arad (ISR) | 0100 |
Vigaszág
Vigaszág, 1. forduló | Vigaszág, negyeddöntő | Vigaszág, elődöntő | Bronzmérkőzés | |||||||||||||||
Nicola Morris (NZL) | 0000 | Csang Ti (Zhang Di) (CHN) | 0010 | |||||||||||||||
Csang Ti (Zhang Di) (CHN) | 1100 | Diane Bell (GBR) | 0000 | Csang Ti (Zhang Di) (CHN) | 0010 | Csang Ti (Zhang Di) (CHN) | 0010 | |||||||||||
Debbie Warren-Jeans (ZIM) | 0000 | Ileana Beltran (CUB) | 0000 | Xiomara Griffith (VEN) | 0000 | Frauke Eickhoff (GER) | 0000 | |||||||||||
Ileana Beltran (CUB) | 0100 | Xiomara Griffith (VEN) | 0010 | |||||||||||||||
Jelena Petrova (EUN) | 1000 | Jelena Petrova (EUN) | 0100 | |||||||||||||||
Jenny Gal (NED) | 0000 | Gella Vandecaveye (BEL) | 0000 | Jelena Petrova (EUN) | 1000 | Jelena Petrova (EUN) | 1000 | |||||||||||
Begoña Gómez (ESP) | 0010 | Begoña Gómez (ESP) | 0000 | Ku Hjonszuk (Gu Hyeon-Suk) (KOR) | 0000 | |||||||||||||
Miroslava Jánošíková (TCH) | 0000 | |||||||||||||||||
Végeredmény
Helyezés | Név | Nemzet |
---|---|---|
1 Arany | Cathérine Fleury | Franciaország |
2 Ezüst | Yael Arad | Izrael |
3 Bronz | Csang Ti (Zhang Di) | Kína |
3 Bronz | Jelena Petrova | Egyesített Csapat |
5. | Frauke Eickhoff | Németország |
Ku Hjonszuk (Gu Hyeon-Suk) | Dél-Korea | |
7. | Xiomara Griffith | Venezuela |
Begoña Gómez | Spanyolország | |
9. | Diane Bell | Nagy-Britannia |
Ileana Beltran | Kuba | |
Gella Vandecaveye | Belgium | |
Miroslava Jánošíková | Csehszlovákia | |
13. | Nicola Morris | Új-Zéland |
Debbie Warren-Jeans | Zimbabwe | |
Jenny Gal | Hollandia | |
16. | Susanne Profanter | Ausztria |
Nagy Zsuzsa | Magyarország | |
Gisela Hämmerling | Svájc | |
Birgit Blum | Liechtenstein | |
20. | Eleucadia Vargas | Dominikai Köztársaság |
Bogusława Olechnowicz | Lengyelország | |
Tânia Ishii | Brazília | |
Michelle Buckingham | Kanada | |
Lkhamaasürengiin Badamsüren | Mongólia | |
Laurie Pace | Málta | |
Thant Phyu Phyu | Mianmar | |
Felicité Makounawode | Közép-afrikai Köztársaság | |
Lynn Roethke | Egyesült Államok | |
Kobajasi Takako | Japán |
Források
- Half-Middleweight (≤61 kilograms), Women (angol nyelven). www.olympedia.org
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap