Israël op de Olympische Zomerspelen 1952
Israël op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Israël | ||||||||||||||||
IOC-landcode | ISR | ||||||||||||||||
NOC | The Olympic Committee of Israel (he) (en) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Israël op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Israël op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Israël debuteerde op de Olympische Zomerspelen tijdens de Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki, Finland. Dit was vier jaar na het uitroepen van de Staat Israël. Het zou nog tot 1992 duren voor de eerste medaille werd gewonnen.
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
David Tabak | 100m (m) | serie 6: 1ste in 11,12 kwartfinale 3: 6de in 11,10 | |
200m (m) | serie 6: 1ste in 22,60 kwartfinale 4: 5de in 22,34 | ||
David Tabak | 400m (m) | serie 5: 5de in 50,27 | |
800m (m) | serie 7: 6de in 2.00,9 | ||
Aryeh Kleinstub-Batun | hoogspringen (m) | kwalificatie groep A: 19de met 1,70m | |
Orion Gallin | discuswerpen (m) | kwalificatie groep A: 17de met 40,76m | |
Leah Horovitz-Ravid | 80m horden (v) | serie 4: 6de in 12,4 | |
Tamar Mettal-Schumacher | verspringen (v) | kwalificatie groep B: 15de met 5,16m | |
hoogspringen (v) | |||
Olga Winterberg | discuswerpen (v) | kwalificatie: 19de met 35,79m |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dan Erez-Buxenbaum Moshe Daniel-Levy Yehuda Wiener-Gafni Mordechai-Marcel Hefez Fredi Cohen Amos Lin-Linkovski Zekarya Ofri Eliahu Amiel Reuben Fecher-Perach Menahem Kurman-Degani Rolf Klein-Ram Shimon Shelah-Schmuckler Abraham Shneior | mannen | voorronde groep B: V van Filipijnen: 47-57 V van Griekenland: 52-54 |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alexander Eliraz | 50m geweer 3 houdingen (m) | 1059 punten: (315-363-381) | |
Zvi Pinkas | 1077 punten: (340-349-388) | ||
Alexander Eliraz | 50m geweer liggend (m) | 381 punten: (95-93-97-96) | |
Zvi Pinkas | 388 punten: (99-97-98-94) | ||
Dov Ben-Dov | 50m geweer 3 houdingen (m) | 1033 punten: (314-349-370) | |
Samuel Laviv-Lubbin | 973 punten: (219-315-367) |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yoav Raanan | 3m plank (m) | voorronde: 9de met 67,70 punten | |
10m toren (m) | voorronde: 30ste met 58,15 punten |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
David-Norbert Buch | 100m vrije slag (m) | serie 1: 7de in 1.05,6 |
Foto's
Bronnen, noten en/of referenties
|