Liste over fotballklubber i Australia
Liste over fotballklubber i Australia inneholder australske fotballklubber som er en del av seriesystemet.
Nasjonal
A-League
Klubb | Sted |
---|---|
Adelaide United FC | Adelaide |
Brisbane Roar FC | Brisbane |
Central Coast Mariners FC | Gosford |
Melbourne Heart FC | Melbourne |
Melbourne Victory FC | Melbourne |
Newcastle Jets FC | Newcastle |
Perth Glory FC | Perth |
Sydney FC | Sydney |
Western Sydney Wanderers FC | Western Sydney |
W-League
Klubb | Sted |
---|---|
Adelaide United FC | Adelaide |
Brisbane Roar FC | Brisbane |
Canberra United FC | Canberra |
Melbourne Victory FC | Melbourne |
Newcastle Jets FC | Newcastle |
Perth Glory FC | Perth |
Sydney FC | Sydney |
Western Sydney Wanderers FC | Western Sydney |
Stat
Australian Capital Territory
National Premier Leagues ACT
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Belconnen United FC | ||
Canberra City FC | ||
Canberra FC | ||
Canberra Olympic FC | ||
Cooma FC | ||
Monaro Panthers FC | ||
Tuggeranong United FC | ||
Woden Valley FC |
New South Wales
NPL NSW 1
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Bankstown City Lions FC | Sefton | |
Blacktown City FC | Blacktown | |
Bonnyrigg White Eagles FC | Bonnyrigg | |
Manly United FC | Dee Why | |
Marconi Stallions FC | Bossley Park | |
Rockdale City Suns FC | Rockdale | |
South Coast Wolves FC | Wollongong | |
Sutherland Sharks FC | Miranda | |
Sydney Olympic FC | Belmore | |
APIA Leichhardt Tigers | Leichhardt | |
Sydney United FC | Edensor Park | |
West Sydney Berries FC | Lidcombe |
NPL NSW 2
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Central Coast Lightning | ||
Dulwich Hill FC | ||
FC Bossy Liverpool | ||
Fraser Park FC | ||
Granville Rage | ||
Macarthur Rams | ||
Mt Druitt Town Rangers | ||
Northern Tigers FC | ||
PCYC Parramatta Eagles | ||
Spirit FC | ||
St George FC | ||
Sydney University |
NSW State League Division One
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Balmain SC | ||
Camden Tigers | ||
Dulwich Hill SC | ||
Gladesville Ryde Magic | ||
Granville Rage | ||
Hawkesbury City SC | ||
Hakoah Sydney City East FC | ||
Inter Lions | ||
Nepean FC | ||
Northbridge FC | ||
Stanmore Hawks | ||
Western NSW Mariners FC |
NSW State League Division Two
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Camden Tigers | Camden | |
Dunbar Rovers FC | Rushcutters Bay | |
Enfield Rovers | ||
FC Gazy Lansvale | Lansvale | NSW SL 2 |
Hurstville FC | Hurstville | NSW SL 2 |
Hurstville City Minotaurs SC | Hurstville | NSW SL 2 |
Prospect United | ||
Southern Branch FC | ||
Southern Bulls | ||
UNSW Lions | ||
Western Condors FC | ||
Wagga Wagga City | Wagga Wagga |
Sydney Amateur Football League
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Abbotsford Wolves | Abbotsford | Premier League |
Balmain Wanderers | Balmain | Premier League |
Dobroyd Lions | Haberfield | Premier League |
Glebe Gorillas | Glebe | Premier League |
Iraqi Lions | Fairfield | Premier League |
Leichhardt Saints | Leichhardt | Premier League |
Randwick City FC | Mascot | Premier League |
Sydney CBD FC | Sydney CBD | Premier League |
Northern New South Wales
National Premier Leagues Northern NSW
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Broadmeadow Magic FC | ||
Highfields Azzurri FC | ||
Edgeworth Eagles FC | ||
Hamilton Olympic Warriors FC | ||
Lake Macquarie City FC | ||
Newcastle Jets FC Youth Squad | ||
South Cardiff Gunners FC | ||
Valentine Phoenix FC | ||
Weston Workers Bears FC | ||
Lambton Jaffas FC |
Northern NSW State League Division 1
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Adamstown Rosebuds FC | ||
Belmont Swansea Utd | ||
Cessnock City Hornets FC | ||
West Wallsend FC | ||
Maitland FC | ||
Singleton Strikers SSC | ||
Thornton Redbacks FC | ||
Toronto Awaba Stags FC |
Interdistrict Division One
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Warners Bay FC | ||
Kahibah FC | ||
Cardiff City FC | ||
Swansea FC | ||
Plattsburg FC | ||
Newcastle University FC | ||
Nelson Bay United | ||
Kotara South Seniors | ||
Mayfield Seniors | ||
Raymond Terrace Seniors | ||
Jesmond FC | ||
New Lambton Eagles |
Interdistrict Division Two
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Newcastle Suns FC | ||
Charlestown United | ||
Merewether Advance | ||
Morisset FC | ||
Muswellbrook Seniors | ||
Kurri Kurri Seniors | ||
Bellbird Bombers | ||
Cooks Hill United | ||
Westlakes Seniors | ||
Garden Suburb FC | ||
Belmont Tingara FC | ||
Barnsley Seniors |
Interdistrict Division Three
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Cessnock PCYC | ||
Greta Branxton | ||
Weston Swifts | ||
Nelson Bay United | ||
Woodberry United | ||
Mayfield Seniors | ||
Tenambit Sharks |
Northern Territory
Central Zone
- Borroloola FC
- Gove Soccer Club
- Katherine FC
Northern Zone
- Afro-Oz Football Club
- Casuarina Soccer Club
- Darwin Azzurri Football Club
- Darwin City Buffalos
- Darwin Olympic Soccer Club
- Hellenic Athletic Club
- Karama United Football Club
- Litchfield Soccer Club
- Marrara Dragons Soccer Club
- Nakara Soccer Club
- Mindil Aces Soccer Club
- Padres Football Club
- Palmerston La-Faek Soccer Club
- Port Darwin Soccer Club
- University Rangers Football Club
- Waratahs Soccer Club
Southern Zone
- Celtic Soccer Club
- Scorpions Soccer Club
- Verdi Soccer Club
- Vikings Football Club
- Federal Soccer Club
Queensland
NPL Qld
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Brisbane Strikers FC | Brisbane | |
Bundaberg Spirit | Bundaberg | |
Capricorn Cougars | Rockhampton | |
Far North Queensland Bulls FC | Mareeba | |
Logan United FC | Logan | |
North Queensland Razorbacks | Townsville | |
Olympic FC | Brisbane | |
Queensland Academy of Sport | Brisbane | |
Redlands City Devils | Redland City | |
Sunshine Coast FC | Sunshine Coast | |
Whitsunday Miners FC | Mackay |
South Australia
NPL SA
Lag | Treber | Arena | Sted | Stiftet |
---|---|---|---|---|
Adelaide Blue Eagles | Zoran Karadzic | Marden Sports Complex | Marden | 1958 |
Adelaide City | Damian Mori | Adelaide City Park | Oakden | 1946 |
Adelaide Galaxy | Brenton Heirn | Con Makris Park | Novar Gardens | 1933 |
Adelaide Raiders | Michael Barnett | Croatian Sports Centre | Gepps Cross | 1952 |
Campbelltown City | Jason Trimboli | Newton Sportsground | Campbelltown | 1963 |
Croydon Kings | John Kosmina | Polonia Reserve | Croydon | 1950 |
Modbury Jets | Earl Pudler | Jet Park | Modbury North | 1964 |
MetroStars | David Terminello | T.K. Shutter Reserve | Klemzig | 1994 |
Para Hills Knights | Kenneth Tosh | The Paddocks | Para Hills | 1964 |
Western Strikers | Charlie Villani | Carnegie Reserve | Royal Park | 1998 |
South Australian Premier League
Lag | Treber | Arena | Sted | Stiftet |
---|---|---|---|---|
Adelaide Cobras | Yianni Stamatelopoulos | Weigall Oval | Plympton | 1972 |
Adelaide Comets | Barney Smith | Santos Stadium | Mile End | 1994 |
Adelaide Hills Hawks | Doug Paterson | Hawks Nest | Woodside | 1991 |
Adelaide Olympic | ukjent | Thebarton Oval | Thebarton | 1978 |
Cumberland United | Nick Pantsaras | A.A. Bailey Reserve | Clarence Gardens | 1943 |
Enfield City Falcons | ukjent | Rushworth Reserve | Enfield | 1946 |
Noarlunga United Bulldogs | ukjent | Wilfred Taylor Reserve | Noarlunga | 1963 |
Playford City Patriots | ukjent | Ramsay Park | Elizabeth | 1956 |
Port Adelaide Pirates | Derek Hall | John Hart Reserve | Port Adelaide | 1903 |
White City Woodville | Adrian Santrac[trenger referanse] | Frank Mitchell Park | Woodville West | 1949 |
South Australian State League
Lag | Treber | Arena | Sted | Stiftet |
---|---|---|---|---|
The Cove SC | Danny Graystone | Club Cove | Hallett Cove | 1983 |
Gawler | John Duthie | Karbeethan Reserve | Evanston | 1978 |
N.A.B | ukjent | Athelstone Recreation Reserve | Athelstone | 1989 |
Northern Demons | Anthony Brevi | Byrne Park | Port Pirie | 1951 |
Salisbury United | ukjent | Steve Jarvis Park | Salisbury | 1954 |
Seaford | Ben Dale | Karingal Reserve | Seaford | 1970 |
South Adelaide | Aldo Maricic | O'Sullivan Beach Sports Complex | O'Sullivan Beach | 1997 |
Sturt Lions FC | Alan Paice | A A Bailey Recreation Ground | Clarence Gardens | 2011 |
Western Toros | Leigh Mathews | Pennington Oval | Pennington | ukjent |
West Adelaide | Ross Aloisi | Kingston Gardens | Adelaide | 1962 |
Tasmania
T-League (NPL Tas)
Klubb | Sted | Arena | Kapasitet |
---|---|---|---|
Devonport City | Devonport | Valley Road | |
Glenorchy Knights | Glenorchy | KGV Park | 4,000 |
Hobart Zebras | Glenorchy | KGV Park | 4,000 |
Kingborough Lions United | Kingston | Lightwood Park | 1,000 |
Launceston City | Prospect | Mitsubishi Park | 1,000 |
Northern Rangers | Launceston | NTCA Sports Complex | 1,000 |
Olympia | Warrane | Warrior Park | |
South Hobart | South Hobart | South Hobart Ground | 1,500 |
Northern Championship
Lag | Treber | Arena | Sted |
---|---|---|---|
Burnie United FC | Ray Parke | Montello | Burnie |
Devonport City FC | Valley Road | Devonport | |
Launceston FC | Birch Avenue | Launceston | |
Launceston City FC | Lino Sciulli | Mitsubishi Park | Prospect |
Northern Rangers | Brendan Litchendonk | NTCA Ground | Launceston |
Riverside Olympic | Wayne Penfold | Windsor Park | Riverside |
Somerset FC | Jeremy DeBomford | Cardigan Street | Somerset |
Ulverstone FC | Stuart Mack | Ulverstone Showgrounds | Ulverstone |
Prospect Knights FC | Ray Heald | Harley Parade | Prospect |
Southern Championship
Lag | Treber | Arena | Sted |
---|---|---|---|
Clarence United | Ronnie Bolton | Wentworth Park | Clarence |
Nelson | ukjent | North Warrane | Warrane |
Metro | Michael Garth | North Chigwell | Claremont |
Hobart United | ukjent | Gunner Park | Pontville |
Southern FC | ukjent | Gormley Park | Blackmans Bay |
Taroona | Andrew Tye | Kelveden Park | Taroona |
New Town Eagles | ukjent | Clare Street | New Town |
Beachside | ukjent | Sandown Park | Sandy Bay |
University of Tasmania | ukjent | Olinda Grove | Mount Nelson |
Southern Tasmania League One
Klubb | Sted | Liga |
---|---|---|
Dominic Old Scholars Association SC | Hobart | |
Hobart United | Brighton | |
Metro Claremont | Claremont | |
Nelson Eastern Suburbs | Warrane | |
Southern FC | Kingborough | |
Taroona SC | Taroona | |
University | Hobart |
Victoria
- NPL Victoria
Klubb | Sted | Arena | Kapasitet |
---|---|---|---|
Ballarat Red Devils | Ballarat | Morshead Park Stadium | 8,000 |
Bentleigh Greens | Cheltenham | Kingston Heath Soccer Complex | 5,000 |
Dandenong Thunder | Dandenong | George Andrews Reserve | 5,000 |
Goulburn Valley Suns | Shepparton | McEwan Reserve | 3,200 |
Green Gully | Keilor Downs | Green Gully Reserve | 10,000 |
Heidelberg United | Heidelberg | Olympic Park | 10,000 |
Hume City | Broadmeadows | Broadmeadows Valley Park | 5,000 |
Melbourne Knights | Sunshine | Knights Stadium | 15,000 |
Northcote City | Thornbury | John Cain Memorial Reserve | 8,000 |
Oakleigh Cannons | Oakleigh | Jack Edwards Reserve | 5,000 |
Pascoe Vale | Pascoe Vale | Hosken Reserve | 3,000 |
Port Melbourne Sharks | Port Melbourne | SS Anderson Reserve | 2,000 |
South Melbourne | South Melbourne | Lakeside Stadium | 12,000 |
Werribee City | Werribee | Galvin Park Reserve | 1,000 |
- NPL Victoria 1
- Avondale Heights
- Bendigo
- Box Hill United
- Brunswick City
- Bulleen Lions
- Dandenong City
- Kingston City
- Moreland Zebras
- North Geelong Warriors
- Richmond
- Springvale White Eagles
- St Albans Saints
- Sunshine George Cross
- Whittlesea Ranges
- State League 1
- State League 2
- State League 3
- State League 4
- State League 5
Western Australia
- NPL Western Australia
- Armadale
- Balcatta
- Bayswater City
- Cockburn City
- ECU Joondalup
- Floreat Athena
- Inglewood United
- Perth Glory
- Perth
- Sorrento
- Stirling Lions
- Subiaco AFC
- State League 1
- Ashfield
- Bunbury Forum Force
- Canning City
- Dianella White Eagles
- Gosnells City
- Mandurah City
- Morley-Windmills
- Shamrock Rovers Perth
- Swan United
- UWA-Nedlands
- Wanneroo City
- Western Knights
- State League 2
- Balga
- Curtin University
- Ellenbrook United
- Forrestfield United
- Fremantle United
- Joondalup City
- Joondalup United
- Kelmscott Roos
- Melville City
- Olympic Kingsway
- Quinns
- Rockingham City
Eksterne lenker
- Profil på national-football-teams.com