NM i landeveissykling 2020 |
---|
Dato | 25. juli 22.− 23. august 10.− 12. september |
---|
Vinnere |
Menn |
Fellesstart | Sven Erik Bystrøm |
---|
Tempo | Andreas Leknessund |
---|
Gateritt | Erlend Blikra |
---|
Lagtempo | Ringerike SK |
---|
U23, fellesstart | Martin Urianstad Bugge |
---|
Junior, fellesstart | Per Strand Hagenes |
---|
Junior, tempo | Per Strand Hagenes |
---|
Junior, gateritt | Stian Fredheim |
---|
Junior, lagtempo | Lillehammer CK |
---|
Kvinner |
Fellesstart | Mie Bjørndal Ottestad |
---|
Tempo | Katrine Aalerud |
---|
Gateritt | Caroline Thorvik Olsen |
---|
Lagtempo | CK Victoria |
---|
Junior, fellesstart | Anne Dorthe Ysland |
---|
Junior, tempo | Anne Dorthe Ysland |
---|
Junior, gateritt | Nora Tveit |
---|
← 2019000000000000002021 → |
NM i landeveissykling 2020 ble arrangert i Hønefoss 22. og 23. august og i Sandnes fra 10. til 12. september 2020.[1]. Norgesmesterskapet var planlagt arrangert i Kristiansand fra 14. til 21. juni 2020, men ble utsatt på grunn av koronapandemien.[2] De individuelle temporittene ble arrangert av Grenland Sykleklubb den 25. juli, med start og mål ved Langangen – like utenfor Skien.[3] Lagtempo, gateritt og U23-fellesstarten ble arrangert av Sandnes Sykleklubb fra 10. til 12. september i Sandnes, Stavanger og Time, samtidig med Norgescup.[4]
Program
Dato | Øvelse | Klasse | Sted | Arrangør |
25. juli | Individuell tempo | Junior, kvinner | Langangen | Grenland Sykleklubb |
Junior, menn |
Senior, kvinner |
Senior, menn |
22. august | Fellesstart | Junior, kvinner | Hønefoss | Ringerike Sykkelklubb |
Junior, menn |
23. august | Senior, kvinner |
Senior, menn |
10. september | Lagtempo | Junior, menn | Time | Sandnes Sykleklubb |
Kvinner |
Senior, menn |
11. september | Gateritt | Junior, kvinner | Stavanger |
Junior, menn |
Senior, kvinner |
Senior, menn |
12. september | Fellesstart | U23 | Sandnes |
Resultater
Fellesstart
- Menn, senior[5]
- Kvinner, senior[6]
- Menn, junior[7]
- Kvinner, junior[8]
# | Rytter | Klubb | Tid |
1 | Anne Dorthe Ysland | Gauldal | 1:57.26,65 |
2 | Magdalene Lind | Ringerike | + 3.57,79 |
3 | Nora Tveit | Stavanger | + 7.29,47 |
4 | Tora Bjørndal Ottestad | Asker | + 7.31,40 |
5 | Victoria Fløysvik | Sandnes | + 7.52,71 |
6 | Elida Soleim | Førde | + 7.52,74 |
7 | Eline Skjevdal | Follo | + 12.51,03 |
8 | Jorunn Gautestad | Bergen | + 12.51,13 |
9 | Emma Risnes | Elverum | + 12.54,62 |
CUT | Maria Jacobsen | Bergen | tatt ut av rittet |
DNF | Line Kristiansen | Ringerike | fullførte ikke |
DNS | Tuva Byberg | Sandnes | startet ikke |
Amalie Christensen | Eidsvoll |
Frida Tveten Søyland | Bergen |
- U23[9]
Individuell tempo
[10]
- Menn, senior
# | Rytter | Klubb | Lag | Tid |
1 | Andreas Leknessund | Ringerike | Uno-X | 42.03,6 |
2 | Tobias Foss | Lillehammer | Jumbo-Visma | + 15,8 |
3 | Søren Wærenskjold | Ringerike | Joker | + 1.04,5 |
4 | Iver Knotten | Tønsberg | Coop | + 1.18,6 |
5 | Stein-Erik Eriksen | Bygdø | ColoQuick | + 2.00,1 |
6 | Idar Andersen | Gauldal | Uno-X | + 2.37,1 |
7 | Markus Hoelgaard | Sandnes | Uno-X | + 2.58,5 |
8 | Torstein Træen | Ringerike | Uno-X | + 3.05,6 |
9 | Syver Wærsted | Grenland | Uno-X | + 3.06,7 |
10 | Jon-Anders Bekken | Tønsberg | | + 3.19,4 |
11 | Dennis Gråsvold | Grenland | | + 3.19,7 |
12 | Joachim Strindin | Hero | | + 3.20,9 |
- Kvinner, senior
- Menn, junior
# | Rytter | Klubb | Tid |
1 | Per Strand Hagenes | Sandnes | 39.58,7 |
2 | Johannes Staune-Mittet | Lillehammer | + 8,5 |
3 | Truls Nordhagen | Lillehammer | + 34,5 |
4 | Trym Bjørner Westgaard Holther | Smaalenene | + 47,4 |
5 | Eirik Vang Aas | Gauldal | + 1.28,4 |
6 | Magnus Sørbø | Ringerike | + 1.33,5 |
7 | Trym Brennsæter | Glåmdal | + 1.38,7 |
8 | Embret Svestad-Bårdseng | Glåmdal | + 1.54,2 |
9 | Tim Edvard Pettersen | Glåmdal | + 2.19,8 |
10 | Jon Rye-Johnsen | Glåmdal | + 2.52,2 |
- Kvinner, junior
# | Rytter | Klubb | Tid |
1 | Anne Dorthe Ysland | Gauldal | 25.14,5 |
2 | Tuva Byberg | Sandnes | + 47,9 |
3 | Amalie Christensen | Eidsvoll | + 1.42,1 |
4 | Magdalene Lind | Ringerike | + 1.56,2 |
5 | Line Kristiansen | Ringerike | + 3.29,1 |
6 | Frida Tveten Søyland | Bergen | + 3.48,4 |
7 | Tora Bjørndal Ottestad | Asker | + 3.49,3 |
8 | Jorunn Gautestad | Bergen | + 3.51,5 |
9 | Emma Risnes | Elverum | + 4.44,8 |
10 | Linn Arnkværn Rislå | Grimstad | + 8.18,1 |
DNS | Maria Jacobsen | Bergen | startet ikke |
Lagtempo
[11]
- Kvinner
# | Klubb | Ryttere | Tid |
1 | Victoria | Monica Storhaug, Merethe Liland, Mirijam Kjøraas | 29.31,4 |
2 | Halden | Elise Marie Olsen, Ann Helen Olsen, Emilie Moberg | + 7,9 |
3 | Asker 1 | Line Marie Gulliksen, Mie Bjørndal Ottestad, Birgitte Ravndal | + 13,1 |
4 | Midt | Ingrid Lorvik, Vibeke Lystad, Anne Dorthe Ysland | + 58,9 |
DNS | Asker 2 | Emma Kristine Skjerstad, Hedda Skogesal Samsing, Merethe Gabrielsen | startet ikke |
- Menn, senior
# | Klubb | Ryttere | Tid |
1 | Ringerike | Sondre Midtsveen, Andreas Leknessund, Søren Wærenskjold | 24.51,4 |
2 | Tønsberg 1 | Torjus Sleen, Iver Knotten, Jon-Anders Bekken | + 1.04,7 |
3 | Lillehammer 1 | Ådne Holter, André Drege, Ludvik Aspelund Holstad | + 1.07,3 |
4 | Sandnes 1 | Jone Ellingsen, Christian Erevik Riise, Åge Andre Kolnes | + 1.15,1 |
5 | Gauldal | Idar Andersen, Erik Ysland, Bjørn Helge Sandberg | + 1.32,6 |
6 | Asker | Asbjørn Slagtern Fjellvåg, Hans Magnus Eldby Dahlslett, Eirik Wendelborg | + 1.25,2 |
- Menn, junior
# | Klubb | Ryttere | Tid |
1 | Lillehammer 1 | Johannes Staune-Mittet, Truls Nordengen, Niclas Fotland Holt | 25.49,4 |
2 | Sandnes 1 | Per Strand Hagenes, Johan Ravnøy, Emil Skår | + 51,9 |
3 | Glåmdal 1 | Trym Brennsæter, Embret Svestad-Bårdseng, Stian Fredheim | + 1.04,9 |
4 | Stjørdals-Blink | Fredrik Benjaminsen, Kalle Petter Brodahl Kvam, Daniel Vold | + 1.27,7 |
5 | Glåmdal 2 | Tim Edvard Pettersen, Jon Rye-Johnsen, Sigve Kattem | + 1.31,0 |
6 | Gauldal | Eirik Vang Aas, Anders Svardal Aasheim, Peder Antoni Gravås | + 1.32,6 |
Gateritt
[12]
- Menn, senior
- Kvinner, senior
- Menn, junior
- Kvinner, junior
# | Rytter | Klubb | Tid |
1 | Nora Tveit | Stavanger | 38.02 |
2 | Camilla Rånes Bye | Stjørdals-Blink | + 0 |
3 | Anne Dorthe Ysland | Gauldal | + 0 |
4 | Tora Bjørndal Ottestad | Asker | + 1 |
5 | Line Kristiansen | Ringerike | + 1 |
6 | Tuva Byberg | Sandnes | + 1 |
7 | Frida Tveten Søyland | Bergen | + 1 |
8 | Magdalene Lind | Ringerike | + 2 |
9 | Eline Skjevdal | Follo | + 2 |
10 | Emma Risnes | Elverum | + 3 |
Referanser
- ^ https://www.sykling.no/article/nm-lagtempo-nm-gateritt-og-nm-u23-til-sandnes-sk[død lenke]
- ^ «NM Landevei 2020 til Kristiansands CK». Arkivert fra originalen 16. desember 2019. Besøkt 25. desember 2019.
- ^ «NM Tempo 2020». Mynewsdesk.com. 26. juli 2020. Besøkt 10. juli 2023. zero width space-tegn i
|tittel=
på plass 1 (hjelp) - ^ Magelssen, Theis (11. august 2020). «De siste NM-øvelsene i 2020 har fått arrangør». Procycling.no. Besøkt 11. juli 2023.
- ^ «NM Fellesstart menn, senior 2020». EQ Timing. 23. august 2020. Besøkt 13. juli 2023.
- ^ «NM Fellesstart kvinner, senior 2020». EQ Timing. 23. august 2020. Besøkt 13. juli 2023.
- ^ «NM Fellesstart menn, junior 2020». EQ Timing. 22. august 2020. Besøkt 13. juli 2023.
- ^ «NM Fellesstart kvinner, junior 2020». EQ Timing. 22. august 2020. Besøkt 13. juli 2023.
- ^ «NM U23 Fellesstart 2020». Racetracker.no. 12. september 2020. Besøkt 11. juli 2023.
- ^ «2020, NM Tempo». EQ Timing. 25. juli 2020. Besøkt 11. juli 2023.
- ^ «NM Lagtempo landevei 2020». Raceresult.com. 10. september 2020. Besøkt 10. juli 2023.
- ^ «NM Gateritt 2020». Racetracker.no. 11. september 2020. Besøkt 11. juli 2023.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- (en) Norwegian National Road Race Championships 2020 – kategori av bilder, video eller lyd på Commons Arkivert 19. oktober 2020 hos Wayback Machine.
Autoritetsdata