Abu Dhabi Open 2023
Miejsce | Zjednoczone Emiraty Arabskie | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Zayed Sports City International Tennis Centre | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 06–12.02.2023 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | WTA 500 | ||
Pula nagród | 780 637 $ | ||
Drabinka | 28S/24Q/16D | ||
Dyrektor | Bharat Godkhind | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Belinda Bencic | |||
Gra podwójna Luisa Stefani Zhang Shuai | |||
| |||
Strona internetowa |
Abu Dhabi Open 2023, właśc. Mubadala Abu Dhabi Open 2023 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 500 w sezonie 2023 z cyklu Abu Dhabi Open rozgrywany w dniach 6–12 lutego 2023 roku w Abu Zabi na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 780 637 dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Darja Kasatkina | 8 | ćwierćfinał |
02 | Belinda Bencic | 9 | zwycięstwo |
03 | Jelena Rybakina | 10 | ćwierćfinał |
04 | Wieronika Kudiermietowa | 11 | ćwierćfinał |
05 | Jeļena Ostapenko | 12 | 2. runda |
06 | Beatriz Haddad Maia | 14 | półfinał |
07 | Anett Kontaveit | 18 | 2. runda |
08 | Ludmiła Samsonowa | 19 | finał |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Darja Kasatkina | 1 | 2 | ||||||||||||||||
Zheng Qinwen | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Zheng Qinwen | 4 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
8 | Ludmiła Samsonowa | 6 | 1 | 6 | |||||||||||||||
4 | Wieronika Kudiermietowa | 3 | 3 | ||||||||||||||||
8 | Ludmiła Samsonowa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Ludmiła Samsonowa | 6 | 68 | 4 | |||||||||||||||
2 | Belinda Bencic | 1 | 7 | 6 | |||||||||||||||
6 | Beatriz Haddad Maia | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
3 | Jelena Rybakina | 6 | 3 | 2 | |||||||||||||||
6 | Beatriz Haddad Maia | 2 | 3 | ||||||||||||||||
2 | Belinda Bencic | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Shelby Rogers | 65 | 2 | ||||||||||||||||
2 | Belinda Bencic | 7 | 6 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Darja Kasatkina | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Jil Teichmann | 6 | 7 | Jil Teichmann | 6 | 0 | 2 | ||||||||||||
Q | Dajana Jastremśka | 3 | 65 | 1 | Darja Kasatkina | 1 | 2 | |||||||||||
Q | Rebecca Marino | 3 | 3 | Zheng Qinwen | 6 | 6 | ||||||||||||
Zheng Qinwen | 6 | 6 | Zheng Qinwen | 7 | 6 | |||||||||||||
Danielle Collins | 5 | 6 | 5 | 5 | Jelena Ostapenko | 610 | 1 | |||||||||||
5 | Jeļena Ostapenko | 7 | 1 | 7 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
4 | Wieronika Kudiermietowa | 6 | 7 | |||||||||||||||
Elise Mertens | 6 | 6 | Elise Mertens | 1 | 5 | |||||||||||||
Martina Trevisan | 0 | 2 | 4 | Wieronika Kudiermietowa | 3 | 3 | ||||||||||||
Barbora Krejčíková | 6 | 6 | 8 | Ludmiła Samsonowa | 6 | 6 | ||||||||||||
Q | Elena-Gabriela Ruse | 1 | 4 | Barbora Krejčíková | 5 | 66 | ||||||||||||
LL | Claire Liu | 6 | 2 | 0 | 8 | Ludmiła Samsonowa | 7 | 7 | ||||||||||
8 | Ludmiła Samsonowa | 3 | 6 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
6 | Beatriz Haddad Maia | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Marie Bouzková | 6 | 3 | 0 | 6 | Beatriz Haddad Maia | 6 | 65 | 7 | ||||||||||
PR | Bianca Andreescu | 62 | 2 | Q | Julija Putincewa | 4 | 7 | 64 | ||||||||||
Q | Julija Putincewa | 7 | 6 | 6 | Beatriz Haddad Maia | 3 | 6 | 6 | ||||||||||
Karolína Plíšková | 6 | 6 | 3 | Jelena Rybakina | 6 | 3 | 2 | |||||||||||
LL | Ysaline Bonaventure | 1 | 3 | Karolína Plíšková | 4 | 2 | ||||||||||||
3 | Jelena Rybakina | 6 | 6 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
7 | Anett Kontaveit | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||||
Zhang Shuai | 6 | 64 | 4 | 7 | Anett Kontaveit | 6 | 3 | 1k | ||||||||||
Q | Shelby Rogers | 6 | 65 | 6 | Q | Shelby Rogers | 4 | 6 | 4 | |||||||||
Q | Leylah Fernandez | 4 | 7 | 1 | Q | Shelby Rogers | 65 | 2 | ||||||||||
WC | Marta Kostiuk | 6 | 1 | 6 | 2 | Belinda Bencic | 7 | 6 | ||||||||||
WC | Sorana Cîrstea | 2 | 6 | 2 | WC | Marta Kostiuk | 4 | 5 | ||||||||||
2 | Belinda Bencic | 6 | 7 | |||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 120 150 | 470 |
---|---|---|
Finalistka | 74 161 | 305 |
Półfinalistka | 43 323 | 185 |
Ćwierćfinalistka | 21 075 | 100 |
2. runda | 11 500 | 55 |
1. runda | 8310 | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Desirae Krawczyk Giuliana Olmos | 21 | półfinał |
02 | Anna Danilina Ludmyła Kiczenok | 34 | 1. runda |
03 | Nicole Melichar-Martinez Ellen Perez | 35 | 1. runda |
04 | Yang Zhaoxuan Wiera Zwonariowa | 50 | ćwierćfinał |
Drabinka
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 40 100 | 470 |
---|---|---|
Finalistki | 24 300 | 305 |
Półfinalistki | 13 900 | 185 |
Ćwierćfinalistki | 7200 | 100 |
1. runda | 4350 | 1 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2023-02-05]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2023-02-05]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2023-02-05]. (ang.).
- p
- d
- e
ATP Tour 2023 / WTA Tour 2023 – Tydzień 6
WTA Tour |
|
---|---|
ATP Tour |
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do WTA Tour 2023