Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Kod MKOl | AUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1984 Los Angeles | ||||||
Chorąży | Wayne Roycroft | |||||
Liczba zawodników | 242 w 22 dyscyplinach | |||||
|
Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984 reprezentowało 242 zawodników, 169 mężczyzn i 73 kobiety.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Konkurencja |
---|---|---|
kajakarstwo | ||
Brąz | Kenny, GrantGrant Kenny Kelly, BarryBarry Kelly | K2 1000 m mężczyzn |
kolarstwo | ||
Złoto | Grenda, MichaelMichael Grenda Nichols , KevinKevin Nichols Turtur, MichaelMichael Turtur Woods, DeanDean Woods | kolarstwo torowe - wyścig na 4 km drużynowo na dochodzenie mężczyzn |
lekkoatletyka | ||
Złoto | Nunn, GlynisGlynis Nunn | siedmiobój kobiet |
Srebro | Honey, GaryGary Honey | skok w dal mężczyzn |
Brąz | Martin, GaelGael Martin | pchnięcie kulą kobiet |
pływanie | ||
Złoto | Sieben, JonJon Sieben | 100 m stylem motylkowym mężczyzn |
Srebro | Stockwell, MarkMark Stockwell | 100 m stylem dowolnym mężczyzn |
Srebro | Fasala, GregGreg Fasala Brooks, NeilNeil Brooks Delany, MichaelMichael Delany Stockwell, MarkMark Stockwell | 4 x 100 m stylem dowolnym mężczyzn |
Srebro | Beringen, GlennGlenn Beringen | 100 m stylem klasycznym mężczyzn |
Srebro | Phillips, KarenKaren Phillips | 200 m stylem dowolnym kobiet |
Srebro | Landells, SuzieSuzie Landells | 400 m stylem zmiennym kobiet |
Brąz | Lemberg, JustinJustin Lemberg | 400 m stylem dowolnym mężczyzn |
Brąz | Evans, PeterPeter Evans | 100 m stylem klasycznym mężczyzn |
Brąz | Buchanan, GlennGlenn Buchanan | 100 m stylem motylkowym mężczyzn |
Brąz | Woodhouse, RobRob Woodhouse | 400 m stylem zmiennym mężczyzn |
Brąz | Kerry, MarkMark Kerry Evans, PeterPeter Evans Buchanan, GlennGlenn Buchanan Stockwell, MarkMark Stockwell Sieben, JonJon Sieben Brooks, NeilNeil Brooks | 4x 100 m stylem zmiennym mężczyzn |
Brąz | Pearson, MichelleMichelle Pearson | 200 m stylem zmiennym kobiet |
podnoszenie ciężarów | ||
Złoto | Lukin, DeanDean Lukin | waga + 110kg |
Srebro | Kabbas, RobertRobert Kabbas | waga od 75 kg do 82,5kg |
strzelectwo | ||
Brąz | Dench, PatriciaPatricia Dench | pistolet sportowy 25 m kobiet |
wioślarstwo | ||
Srebro | Reedy, PaulPaul Reedy Gullock, GaryGary Gullock McLaren, TimTim McLaren Lovrich, TonyTony Lovrich | czwórka podwójna mężczyzn |
Brąz | Muller, CraigCraig Muller Hefer, ClydeClyde Hefer Patten, SamSam Patten Willoughby, TimTim Willoughby Edmunds, IanIan Edmunds Battersby, JimJim Battersby Popa, IonIon Popa Evans, StephenStephen Evans Thredgold, GavinGavin Thredgold | ósemka mężczyzn |
Brąz | Grey-Gardner, RobynRobyn Grey-Gardner Brancourt, KarenKaren Brancourt Foster, MargotMargot Foster Chapman, SusanSusan Chapman Lee, SusanSusan Lee | czwórka podwójana kobiet |
żeglarstwo | ||
Brąz | Cairns, ChristopherChristopher Cairns S. Anderson, JohnJohn S. Anderson | klasa Tornado |
Bibliografia
- Skład reprezentacji. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-29)].
- p
- d
- e
- Australijski Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e